Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Δ.Σ. Ηγουμενίτσας τιμά την κα Κονάκη Αικατερίνη

Σε κλίμα συγκίνησης ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ηγουμενίτσας τίμησε την κα Κονάκη Αικατερίνη, εργαζόμενη στον τομέα καθαριότητας του Δήμου Ηγουμενίτσας , παρουσία μαθητών, εκπαιδευτικών και συγγενών, νιώθοντας την ανάγκη να εκφράσει τις ευχαριστίες  του και να  αναγνωρίσει  την πολύχρονη και πολύτιμη προσφορά  της  στο σχολείο.

Κίνηση αγάπης!

Μία ευγενική δωρεά επιτραπέζιων παιχνιδιών  δέχτηκε  πριν λίγες ημέρες το σχολείο μας ,από γονέα μαθητή , που προτιμά να κρατηθεί η ανωνυμία του. Ευχαριστούμε θερμά  για την ευγενική αυτή  χορηγία , μία κίνηση που έκανε τα παιδιά να χαρούν ιδιαίτερα!

4ο Δημοτικό Σχολείο Ηγουμενίτσας

Καλή Σχολική χρονιά!

Με την έναρξη του νέου σχολικού έτους εύχομαστε ολόψυχα σε όλα τα μέλη τής εκπαιδευτικής κοινότητας καλή σχολική χρονιά με υγεία, αγάπη, πρόοδο, συνεργασία, δημιουργία, χαρά!
Θερμές ευχές στους μαθητές και τις μαθήτριες για καλή πρόοδο. Με επιμονή υπομονή και προσπάθεια να κατακτήσουν γνώσεις να ανακαλύψουν και να τελειωποιήσουν δεξιότητες και να καλλιεργήσουν ήθος. “Βάζουμε στόχο τα αστέρια για να πάμε στο φεγγάρι”.
Εύχομαστε θερμά στους γονείς καλή δύναμη και υγεία στην οικογένειά τους.
Εύχομαστε στους εκπαιδευτικούς προσήλωση, αισιοδοξία, έμπνευση και αντοχές στο δύσκολο παιδαγωγικό έργο τους.

Καλή σχολική χρονιά!